blog-img
Program praksi za Njemačke privrede za zemlje Zapadnog Balkana

Ovim putem pozivamo sve zainteresovane studente i studentkinje da se prijave za stipendiju Zoran Đinđić Programa prakse Njemačke privrede za zemlje Zapadnog Balkana.

Ukoliko želite da dobijete najbolji temelj za svoju buduću karijeru i otključate svoj profesionalni potencijal ovo je prava prilika za Vas. Za program plaćene stručne prakse se mogu prijaviti: studenti osnovnih studija koji su upisali bar peti semestar u trenutku prijave, studenti master studija, PhD studenti, mladi diplomci koji su diplomirali nakon 1. Januara 2024., ne stariji od 28 godina, kandidati koji dobro vladaju Engleskim i/ili Njemačkim jezikom.

Dostupne su prakse u sljedećim oblastima:

• Poslovna administracija, ekonomija i privredno pravo
  • Finansije
  • Elektrotehnika
  • Računarstvo i poslovna informatika
  • Mašinstvo
  • Industrijski inžinjering i logistika
  • Tehnologija, prirodne nauke i nauke o životnoj sredini
  • Građevinarstvo i arhitektura
  • Novinarstvo
  • Poljoprivreda

Prijave se vrše online putem website-a https://www.stipendienprogramm.org/ , i otvorene su od 1. Oktobra 2024. do 14. Novembra 2024. godine. Detaljne informacije o prijavi možete pronaći u dokumentima koji se nalaze u prilogu.

Prezentacije Programa stažiranja studentima iz Crne Gore održaće se u nekoliko informativnih sesija. Informacije o datumima takođe možete pronaći u dokumentima koji se nalaze u prilogu.

Ukoliko želite da dobijete najbolji temelj za svoju buduću karijeru i otključate svoj profesionalni potencijal ovo je prava prilika za Vas!