EU CARES - radionica

Obavještavaju se studentkinje i studenti da su otvorene prijave za radionice u okviru projekta EUCARES. Cilj projekata je podsticanje interkulturalnog razumijevanja, društvene uključenosti i izgradnje mira među mladim ljudima na Balkanu i širom EU, kao i zacjeljenje kolektivne traume.

Cilj radionice je prvenstveno upoznavanje sa tehnikama pripovijedanja (storytelling-a) u cilju prevazilaženja kolektivne traume, kao i stvaranje uslova za pomirenje, oproštaj i trajni mir.

Radionice se održavaju 25. i 26. maja u Baru (obezbijeđen smještaj), kao i 28. maja putem Zoom platforme. Učešće je besplatno.

Za ovu radionicu potrebno nam je 15 mladih uzrasta od 18 do 30 godina, sa sadašnjim prebivalištem u Podgorici, Danilovgradu, Tuzima, Zeti, Baru ili Sutomoru, a koji su iz neke od sljedećih grupa:
- Mladi čiji su roditelji bili izbjeglice iz Bosne, Hrvatske, Slovenije i/ili raseljena lica sa Kosova;
- Mladi čiji su roditelji ili rođaci 90ih bili na ratištu;
- Mladi čiji su roditelji ili rođaci 90ih bili u rezervnom sastavu Vojske
- Mladi koji su izgubili člana/ove porodice u ratu;
- Mladi iz nacionalno i/ili vjersko-mješovitih brakova;
- Mladi svih konfesija i nacionalnosti čija porodica nema iskustva sa ratom i ratnim traumama;
- Mladi čiji su bliski preci učestvovali u Drugom svjetskom ratu.

Prijave se šalju isključivo online putem linka https://docs.google.com/forms/d/1xYBt13WMWi06545NW-HJPSCsr-dnlyAtN7gijnGP-2I/edit zaključno sa petkom, 17. majem do 23.59 h.

U prilogu se nalazi Info-paket sa detaljnijim informacijama i agendom.