blog-img
Na Univerzitetu Donja Gorica obilježeno sedamdeset godina postojanja Instituta za Podunavlje i centralnu Evropu iz Beča

U srijedu, 10. oktobra 2023. u 10 sati Institut za Podunavlje i centralnu Evropu iz Beča (IDM) u partnerstvu sa Univerzitetom Donja Gorica organizovao je panel diskusiju: "Evropske integracije na Zapadnom Balkanu: Crna Gora na putu ka EU" kao dio obilježavanja sedamdeset godina postojanja Instituta.
Na panel diskusiji govorili su Bojan Božović ispred Ministarstva pravde, Milena Bešić ispred CEDEM-a, i docenti na Univerzitetu Donja Gorica Nikoleta Đukanović i Predrag Zenović, dok je moderator panel diskusije bio Daniel Martínek ispred IDM-a.
Na panel diskusiji govorilo se o trenutnoj političkoj situaciji u Crnoj Gori, o odnosu Crne Gore i Evropske unije, konkretno o poglavljima 23 i 24, kao i regionalnim inicijativama.
Panel diskusija je organizovana u cilju obilježavanja sedamdeset godina postojanja Instituta Podunavlje i centralnu Evropu.