blog-img
Profesor Tahirović u posjeti Univerzitetu u Varšavi

Profesor Humanističkih studija, dr Mehmedin Tahirović posjetio je Evropski Centar Varšavskog univerziteta i Univerzitet Varšava u periodu od 29.05. do 03.06.2023. godine u svojstvu gostujućeg predavača. Održao je dva predavanja “National History and Politics of Montenegro" na osnovnim studijama i "Russia’s Aggression in Ukraine and Reflections on the Security and Stability of Western Balkans and Montenegro” na postdiplomskim studijama.

Prof. dr Tahirović takođe je učestvovao i na seminaru: International seminar Multidimensionality of geopolitical challenges of the Balkan region for the security of Europe gdje je njegovo izlaganje bilo: Regional Security and Crisis Management i koje je podrazumijevalo dvočasovno odgovaranje na pitanja profesora iz četiri države.