Seminar “Gdje prestaje sloboda izražavanja i počinje govor mržnje?”

NVO Akcija za ljudska prava (HRA) u petak, 26. maja 2023. godine, od 10h do 12.30h, u prostorijama NEST-a (Cetinjski put bb, preko puta Lukoil pumpe), organizuje seminar za studente Pravnih fakulteta, Fakulteta političkih nauka i Filozofskog fakulteta na temu “Gdje prestaje sloboda izražavanja i počinje govor mržnje?”.

Učesnici će se upoznati s osnovnim standardima ljudskih prava koji štite slobodu izražavanja i zabranjuju govor mržnje. Biće riječi o govoru mržnje prema ženama u javnoj sferi, o najvažnijim slučajevima iz prakse Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu, i praksi sudova u Crnoj Gori i drugim evropskim državama.

Budući da je broj učesnika ograničen, ljubazno se mole svi zainteresovani studenti da se jave što prije budu u prilici na e-mail adresu: hra@t-com.me. Svi učesnici će dobiti sertifikat o pohađanom seminaru.

Agenda i pozivno pismo se nalaze u prilogu.

Seminar se organizuje u okviru projekta „Promijenimo stavove – zaustavimo govor mržnje“ uz finansijsku podršku Australijske ambasade.