Balkan Youth Thinkathon

American University u Bukarskoj (AUBG) organizuje Balkan Youth Thinkathon, prvo takmičenje takve vrste. Cilj projekta je okupljanje studenta iz cijelog Zapadnog Balkana i Bugarske kako bi se timski takmičili u kreiranju kampanje podizanja svijesti javnosti o NATO-u. Izabrani studenti će imati priliku da uče od eminentnih stručnjaka oblasti javne diplomatije i komunikacija. Pobjednik ovog takmučenja dobija vrijednu nagradu, besplatno putovanje u Brisel gdje će imati priliku da predstavi svoju ideju kreatorima politika. Troškovi hrane, smještaja i putovanja su pokriveni od strane organizatora.
Ovaj projekat kofinansira Sjevernoatlantski savez.
Rok za prijavu je 1. april, dok će se samo takmičenje održati krajem septembra na kampusu.
Pozivamo sve zaiteresovane studente da se prijave putem linka https://www.aubg.edu/balkan-youth-thinkathon/
Za sve dodatne informacije u vezi projekta i same organizacije student mogu pisati na mejl thinkathon@aubg.edu