blog-img
Okrugli Sto „Rodna ravnopravnost u institucijama visokog obrazovanja u Crnoj Gori“

Univerzitet Donja Gorica je u okviru projekta Gender mainstreaming u visokom obrazovanju UNIGEM, a povodom obilježavanja Dana žena, organizovao okrugli sto pod nazivom „Rodna ravnopravnost u institucijama visokog obrazovanja u Crnoj Gori“. Okrugli sto je održan u utorak, 7. marta 2023. godine u 12h. Na događaju su govorili prof dr. Milica Vukotić, prorektorka za nastavu UDG-a, Kaća Đurićković, rukovoditeljka Gender programa UNDP-a, doc. dr Milica Kovač Orlandić, članica Savjetodavnog odbora za rodnu ravnopravnost UDG-a, Paula Petričević iz NVO ANIMA i Marko Milačić, predstavnik Foruma studenata UDG-a. Na okruglom stolu su panelisti/kinje razgovarali o procesu integrisanja rodnih politka na crnogorskim univerzitetima, procesu institucionalizacije i orodnjavanja nastavnih planova i silabusa, borbi protiv rodno zasnovanog nasilja te sprečavanju seksističkog humora i uvredljivih komentara na univerzitetima u Crnoj Gori.
Okrugli sti je organizovan u okviru UNIGEM projekta kojim rukovodi Transkulturna psihosocijalna obrazovna fondacija - TPO Fondacija iz Sarajeva, u saradnji sa 18 univerziteta iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije i Crne Gore, sa ciljem istraživanja pitanja rodne ravnopravnosti i rodno zasnovanog nasilja u institucijama visokog obrazovanja, prevencije i borbe protiv rodno zasnovanog nasilja, diskriminacije i seksualnog uznemiravanja te osiguranja integriteta i kvaliteta u visokom obrazovanju. Projekat finansira Vlada Ujedinjenog Kraljevstva i Sjeverne Irske, posredstvom Ambasade u Sarajevu.