Gostujuće online predavanje profesora Kong Tianpinga

Gostujuće online predavanje profesora Kong Tianpinga na temu: ” Global Changes and Relations between China and the West Balkans " biće održano u ponedjeljak, 7. jula 2021. godine u periodu od 16.30h do 17.30h u okviru predmeta Politika proširenja EU, a u sklopu Erasmus+ projekta Jean Monnet Centar izvrsnosti.

Studenti predavanje mogu pratiti preko linka:

Time: Jun 7, 2021 04:30 PM Warsaw

Profesor Kong radi na Institutu za evropske studije, koji je dio Kineske akademije društvenih nauka. Predaje u Školi za međunarodne odnose na Univerzitetu Kineske akademije društvenih nauka. Član je Akademskog vijeća 16+1 Think-tank mreže, i član Međunarodnog akademskog savjeta Kine-CEE instituta u Budimpešti.

Njegova istraživačka polja obuhvataju studije iz centralne i istočne Evrope, ekonomije u tranziciji, uporednu analizu ekonomija u tranziciji i međunarodnu politiku.